איך לבחור שואב אבק? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לבחור שואב אבק?

תמונה גרסת הדפסה

איך לבחור שואב אבק?

פעם שואבי אבק היו פלא טכנולוגי. היום הם נמצאים כמעט בכל בית ושומרים לא רק על הניקיון אלא במקרים רבים גם על שלום המשפחה. לתשומת לבכם – המדריך המלא לבחירת שואב האבק הטוב ביותר. עבורכם, כמובן עבורכם

שני דברים בהם מצטיינת המדינה שלנו – מזג אוויר בעייתי והאהבה לבעלי חיים. מבחינת מזג האוויר, זה לא משנה כמה נאטום את החלונות, ביום חמסין הבית תמיד יהיה מלא חול (גם אם אין לנו ילדים בגן חובה). מבחינת בעלי החיים – אנחנו אוהבים אותם, הם בשבילנו משפחה, אבל מרובם נושר לא מעט שיער. בשורה התחתונה – שואבי אבק בישראל הם מצרך מבוקש ואף הכרחי בכל בית.

איך בוחרים שואב אבק? היום קיים מגוון רחב מאד של שואבי אבק בשוק ולפעמים אנחנו נוטים ללכת על הדברים שראינו בפרסומות ויש לכל החברים שלנו בבית. העניין הוא ששואב אבק שמתאים לחברים לאו דווקא מתאים לכם ולהיפך. אז מה צריך לדעת לפני שקונים את מכשיר ההצלה הזה שישמור לנו על ניקיון הבית?

תדירות השימוש

אם אתם מאלה שאוהבים "להעביר ויש" על הבית בסוף כל יום, כדאי לכם לשים לב לשואב אבק רובוטי, שאת פעולתו ניתן לתזמן לשעות מסוימות ביום. כך תורידו מעצמכם מטלה קבועה מהראש, אבל מצד שני תצטרכו לדאוג שהבית יהיה "מוכן" לקראתו, כי שואבי אבק רובוטיים ידועים בתור בררנים שלא יודעים, למשל, לדלג על מכשולים על הרצפה כמו קוביות לגו או בגדים מפוזרים.

אופציה נוספת לאלה שמכורים לשאיבה, שואבי אבק אלחוטיים. רוב היום הם נחים בקן הטעינה שלהם, וכשמגיעה השעה אפשר לשלוף אותם ולעבור איתם על כל הבית בקלות, בלי לחפש שקעים או לגרור אחריכם כבל מאריך מסורבל. שואבי אבק כאלה גם טובים יותר בתמרון ומגיעים לפינות נסתרות ביתר קלות.

אם אתם מאלה שמוציאים את שואב האבק רק ביום שבאה העוזרת, לפני שבאים האורחים או פשוט גרים בדירה קטנה, יש לא מעט דגמים שימושיים עם חוט ומגוון ראשים המאפשרים לשאוב גם שטיחים, גם רצפות, גם וילונות ופאנלים, וכמובן את הספות. מספיק חיבור זמין לשקע, כבל ארוך מספיק – ואתם מסודרים.

עומד, חובט, או ידני?

שואב אבק עומד מתאים לאנשים שיש להם הרבה שטיחים בבית. הוא מאד עוצמתי ובעל יכולת שאיבה גבוהה מאד. מומלץ מאד לבדוק שהוא גם שואב אבק חובט, כלומר אופן הפעולה שלו מזכיר חבטה שבעצם מנערת את האבק ואת הלכלוך שהצטברו בתוך השטיח. כן, מדובר בשואב אבק כבד יותר, אבל תחשבו שהאוויר בבית יהיה נקי יותר.

שואב אבק ידני מגיע בעוצמות יניקה שונות, ככל שהיניקה חלשה יותר, כך יסודיות הניקיון שלו נמוכה יותר. היום קיימים בשוק דגמים איכותיים מאד של שואבי אבק ידניים בטווח מחירים מאד רחב. בסופו של דבר רק אתם יכולים לדעת כמה אבק אתם מייצרים ולכן תדעו האם ניתן להתפשר על עוצמת היניקה על חשבון נוחות התפעול.

שואב אבק ציקלוני

אפשר לחלק שואבי אבק לשתי קטגוריות בהתאם לשיטת השאיבה: שאיבה ציקלונית ושאיבה ישירה. בשאיבה ישירה השואב יונק את האוויר (עם הלכלוך), מסנן אותו ופולט את האוויר ללא הלכלוך החוצה. בשואב ציקלוני הלכלוך מופרד מהאוויר באמצעות כוח צנטריפוגלי ונזרק לדפנות של מיכל האיסוף. בשיטת הפעולה של השואבים הציקלונים הפילטר נסתם הרבה פחות, אז אם יש לכם אפשרות לבחור – לכו על הצנטריפוגלי, תצטרכו פחות להשקיע בניקוי המסנן.

עם שקית או בלי שקית?

יש לנו חדשות בשבילכם: האבק והלכלוך שנשאבים פנימה לא נעלמים. לכן פעם בתקופה חשוב לרוקן את שואב האבק, כדי שימשיך לשרת אתכם נאמנה. ישנם דגמים של שואבים עם שקית מתחלפת – יחד עם השואב רוכשים חבילה של שקיות, מוציאים את השקית המלאה החוצה ופשוט זורקים לפח. כמובן שמדי פעם תצטרכו להשלים את מלאי השקיות.

אפשרות נוספת – מיכל רב פעמי שניתן לרוקן. בשואבי האבק של היום ניתן לעשות זאת בלחיצה אחת, בלי להתעסק יותר מדי ולדאוג לפיזור הלכלוך החוצה. כמובן שכדאי לעקוב אחרי הוראות היצרן.

מה ההבדל בין שתי השיטות? מיכל רב פעמי הוא כמובן יותר אקולוגי. מצד שני, השקיות – זו נוחות. וכמובן המילה האחרונה היא נפח השקית או המיכל. ככל שהנפח גדול יותר, כך תדירות ההחלפה נמוכה יותר.

לסיכום – יש כל כך הרבה דגמים של שואבי אבק שזו ממש לא בעיה לבחור את הדגם ההוא שיתאים לכם כמו כפפה ליד. או כמו פיית השואב לשטיח.

 

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס