מעז יצא מהמם: כך תשלבו גוונים עזים בעיצוב הבית - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

מעז יצא מהמם – כך תשלבו גוונים עזים בעיצוב הבית

תמונה גרסת הדפסה

הם אופנתיים מאי פעם, מוסיפים הרבה אופי לעיצוב הבית והם מעידים על טעמם האישי של דייריו – כך תכניסו את הגוונים העזים הביתה, גם אם אתם קצת חוששים

גוונים עזים בעיצוב הבית תמיד יבלטו בשטח ולעולם יהיו דומיננטיים יותר מקשתות הגוונים הפסטליים או הטבעיים, אבל הם יתרמו רבות לאסתטיקה הביתית שלכם וישדרגו את המראה של כל חדר בבית. אז איך עושים את זה? הנה 6 כללים פשוטים להבנה ולביצוע:


1. רפדו ועצבו עם טקסטילים

מספיק שאלמנט אחד בלבד בעיצוב החדר יהיה בצבע חזק - כמו ספה צבעונית, כריות בגוונים עזים או שטיח בולט - וכל מראה החדר משתנה לטובה. אלמנט טקסטיל בגוון עז יאפשר לכם להתאים לו טקסטילים נוספים או אביזרים דקורטיביים ולשחק עם קשת הגוונים הרגועים יותר בסקאלה או לבחור פריט נוסף אך קטן יותר באותו הגוון.

תמונה של סלון עם שולחן וספה בצבעים עזים

 

2. הצטיידו באביזרים שימושיים או דקורטיביים צבעוניים

להכניס קצת צבע הביתה אבל להשאירו בגבולות ה"קצת" זה בהחלט אפשרי – באמצעות אביזרים דקורטיביים או כלי בית בגוונים עזים תוכלו לשלוט על כמות הצבע בחדר ועל המינון שלו. אגרטל צבעוני עם פרחים בגוון זהה או קוטבי, כלי מטבח, פסלונים, מנורות, ואפילו מגש עץ צבוע על שולחן הקפה ימלאו את הבית בצבע, אבל לא ישתלטו על המראה הכללי.

תמונה של שיש עם מכשירי חשמל למטבח בגוונים עזים

 

3. צבעו את הקירות, אבל בחרו את הקיר הנכון

לצבוע את קירות הבית בגוונים עזים זו בהחלט החלטה כבדת משקל בשל גודלם של הקירות ובמחויבות הרבה לעצב את כל הבית בהתאם לגוון השולט. לכן כדאי לבחור רק קיר אחד בחדר, ואם אפשר, לא את הגדול מביניהם, וגם רצוי שהקיר הנושק לקיר הצבוע יהיה צבוע בלבן או בגוון בהיר. אם אתם גרים בדירה שכורה ולא מתאפשר לכם לצבוע את הקירות, מדבקות-טפט מתקלפות יהוו תחליף מצוין.

תמונה של סלון עם קיר צבוע בגוונים עזים

 

4. תלו תמונות צבעוניות

אם אתם בעיקר בעניין של נגיעות צבע או שאין לכם זמן, אנרגיות או תקציב לריהוט חדש או צביעת קירות, תמונות צבעוניות הן בדיוק מה שאתם צריכים. תמונה אחת שמושכת את העין, קולאז’ של תמונות ממוסגרות בגוונים עזים, או צמד תמונות שיש להן קונספט משותף ישנו דרמטית את מראה החלל, אך לא ישתלטו על העיצוב הכללי ויתרמו רבות לאווירה גם בחללים על טהרת הלבן.

תמונה של פינת אוכל עם תמונה צבעונית תלויה

 

5. בחרו קשת גוונים אחת

בחרו קשת גוונים אחת ועל פיה בחרו את הרהיטים ואת שאר האלמנטים בעיצוב החלל, כך תיצרו מנות שוות של בהיר וכהה או עז ופסטלי ותקבלו חלל מאוזן עיצובית. אם אתם חוששים מתוצאה לא מאוזנת, השתמשו בעיקר בגוונים הבהירים יותר ובחרו רק פריט אחד בגוון העז יותר בסקאלה – באופן הזה הגוונים הבהירים "יצדיקו" את השימוש בגוון הדומיננטי.

תמונה של עיצוב סלון בגוונים של כחול

 

6. עדיין מהססים? תתחילו בחדר אחד

משוועים לגוונים עזים בבית אבל מעט חוששים מהאינטנסיביות שלהם? בחרו חדר אחד בבית שבו תאפשרו לעצמכם להתנסות. בחרו גוון עז לפי טעמכם, הציבו פריט ריהוט אחד בגוון עז באותו חדר, או צבעו קיר אחד בחדר בגוון עז – כך תוכלו לבחון את תחושתכם לגבי הגוונים העזים ואת מידת ההתאמה שלהם לעיצוב הבית.

תמונה של חדר אמבטיה עם ארונות בצבע צהוב

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס