מעבר דירה - מה צריך לעשות? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

כך תעברו דירה בקלות ובלי כאב ראש

תמונה גרסת הדפסה

מעבר דירה - מה צריך לעשות?

מעבר דירה יכול להיות סיוט, אבל אם תקפידו על כמה דברים הוא יכול לעבור בשלום ובלי תקלות

בכל דרמה קומית המכבדת את עצמה יש לפחות פרק אחד שמוקדש למעבר דירה. כולנו יכולים להזדהות עם זה, מדובר בתהליך שכל כך הרבה שלבים בו יכולים להשתבש: למשל, המובילים שאיחרו או טעו בכתובת, הספה שנתקעת במסדרון, ארגזי קרטון מידרדרים במדרגות, טכנאי מכונת כביסה שהבריז או השידה שבשום פנים ואופן לא תצליחו להרכיב בחזרה.

מאחר ותקופת הקיץ זו גם תקופה בה מעבר דירה נחשב לאחד הבילויים הפופולריים, הכנו עבורכם המדריך המלא למעבר דירה חלק וללא תקלות.

עדכון ספקי השירות

לא מספיק לעדכן את ספק האינטרנט והתשתית, הטלפון והכבלים/הלוויין על שינוי כתובת, חשוב מאד גם לתאם את הביקור של כל אחד מהם. כמו כן, אל תשכחו את הטכנאי שיחבר את מכונת הכביסה ואת הגז, אחרת תצטרכו לאכול תירס מקופסה (אורגני של green מבית שופרסל, אבל בכל זאת), לחיות על טייק-אווי ולכבס ביד בימים הראשונים בדירה החדשה.

ביום עזיבת הדירה הקודמת מומלץ ביותר לבצע קריאת מונה מים וחשמל ולעדכן את ספקי השירות בהתאם, לעשות "סגירת חשבון" מסודרת. אותו דבר תעשו גם בדירה החדשה לצורך "פתיחת חשבון" חדש.

אל תשכחו לעדכן את סניף הדואר שלכם על המעבר, שירות "דואר עוקב" ניתן חינם במשך ארבעה חודשים לאחר מעבר דירה (זה מה שקיים כרגע. לא בטוח שזה יישאר ככה לתמיד). כמו כן, שריינו זמן לשנות את כתובת המגורים במשרד הפנים או עשו זאת דרך האתר בלי לצאת מהבית.

האריזה והפירוק

חברות הובלה רבות מספקות היום גם שירותי אריזה ופירוק לאחר מעבר. מדובר בשירות שעולה לא מעט כסף, אבל חוסך זמן יקר. אם בכל זאת החלטתם לארוז לבד, מומלץ להשאיל מחברת הובלות ארגזים (ולהחזיר אותם אחרי המעבר). ואם בכל זאת אתם אוספים ארגזים בעצמכם, את הארגזים הנקיים והחזקים ביותר תמצאו בחנויות חשמל או מחוץ לסופר השכונתי (אפשר להיכנס ולשאול אותם איפה פח הקרטונים שלהם. הם לרוב ישמחו לעזור). אל תחסכו בציוד אריזה, זה יגן על החפצים שאתם מעבירים. כשאתם אורזים כלי מטבח שבירים, כמו צלחות או ספלים, רפדו אותם עם מגבות או מצעים, הפתרון הפופולרי עם נייר עיתון עלול להיות לא בטיחותי וללכלך את תכולת הארגזים. על כל אחד מהארזים רשמו "זהירות, שביר!" במקום בולט. בכל מקרה ציינו על כל ארגז לאיזה חדר הוא שייך. ספרים יש לארוז בארגזים קטנים, כי אחרת הארגז יהיה כבד מדי. בגדים אפשר לארוז בשקיות, אבל רצוי לא בשקיות זבל, שלא תתבלבלו עם הזבל האמיתי. מומלץ שאחד הארגזים יהיה "ארגז הלילה הראשון", שבו כל הדברים שהכי נחוצים לכם לשימוש מיידי – כלי רחצה, בגדים ליום הבא ומצעים, למקרה שכל מה שתרצו זה לקרוס על המיטה בדירה החדשה בלי לפרק שום ארגז (לא מומלץ).

את המקרר רוקנו מבעוד מועד ולא ברגע האחרון ואז נתקו מהחשמל. זאת גם הזדמנות נהדרת לנקות אותו מבפנים כמו שצריך. אחרי שפיניתם אותו וניתקתם מהחשמל, השאירו את הדלתות פתוחות, כדי שיתאוורר. את המדפים, המגירות וכל חלק פנימי שיכול לזוז או להישבר במהלך המעבר, קחו בנפרד.

חשבו היטב, האם יש דברים שלא כדאי להעביר לדירה חדשה, אלא למסור או לזרוק. הקפידו לסמן את הארגזים במהלך האריזה ושייכו כל אחד מהם למיקום בבית החדש. זה יקל על המובילים לפרוק ועליכם למצוא את מה שצריך מיד לאחר סיום המעבר.

שירותי ההובלה

את חברת ההובלות עדיף להזמין בעקבות המלצות של חברים. כדאי להתעניין האם המובילים המומלצים מגיעים בזמן, האם יש להם פתרונות למקרה שחלק מהריהוט לא עובר במסדרון ויש צורך להעלות אותו לדירה באמצעות חבלים או מנוף.

כשאתם מבקשים הצעת מחיר, הקפידו להעביר מידע כמה שיותר מפורט – מספר הארגזים, הרהיטים שצריך לפרק ולהרכיב ומוצרי החשמל שצריך להוביל וכד'. רצוי לתאם איתם ביקור בבית הישן, שיראו מה יש בו ולא יפתיעו אתכם אחר כך בטענה שלא נתתם להם את כל הפרטים. כמובן, לא פחות חשוב לעדכן את המובילים בכתובת מדויקת ולתת הסבר לגבי חניה. אם בבניין שלכם אין חניה צמודה, מומלץ לשריין מראש את מקום החניה הקרוב ביותר לבית, למשל, להעמיד בה את הרכב שלכם עד הגעת המשאית, כמובן תוך תיאום עם השכנים.

מומלץ מאד לקבוע עם חברת הובלות לשעות הבוקר ולהיות ההובלה הראשונה לאותו יום. זה ימנע עיכובים מיותרים וגלישה של כל התהליך לשעות הערב המאוחרות. יהיה נחמד מאד מצדכם להציע למובילים מים קרים, כדי להתרענן. זה נשמע כמו עצה פשוטה לביצוע, אבל מכיוון שברוב המקרים אין מקרר פועל בדירה החדשה וגם לא בישנה, דאגו לקפוץ לקנות שתייה קרה לכולם. מקובל להשאיר לצוות המובילים טיפ במידה והייתם שבעי רצון מעבודתם.

ולסיום

אז עברתם בשעה טובה? אנחנו ממליצים לא לחכות לרגע מתאים לפרוק את הארגזים, פנו זמן, סדרו את הבית מהתחלה ועד הסוף, זרקו או מסרו את הארגזים הריקים והתחילו לתכנן חנוכת בית!

לא כדאי לפספס