גם פרקטי, גם יפה: איך לעצב את המטבח החדש/ישן שלכם - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

גם פרקטי, גם יפה – איך לעצב את המטבח החדש/ישן שלכם

תמונה גרסת הדפסה

רוכשים מטבח חדש או מחדשים מטבח ישן? עם חשיבה נכונה על מראה ופרקטיות, גם לכם יכול להיות מטבח מודרני ומעוצב וממש לא משנה באיזה קונספט עיצובי הוא מגיע

כשמגיע השלב שבו יש לחדש את המטבח, ללא ספק החלל השוקק והפעיל ביותר בבית, ישנה רשימת שיקולים הכרחית שצריך לקחת בחשבון כדי שהתוצאה שתתקבל תהיה גם יפה, אך חשוב מכך – גם שימושית. אז איך תקבלו מטבח בן-זמננו שקל ונעים לבשל ולבקר בו?

הנה כמה המלצות שיסייעו לכם:

אי בישול

במידה והתקציב וגודל החלל מאפשרים, שקלו להוסיף למטבח החדש שלכם אי בישול. מלבד המראה המרשים, בתכנון נכון, אי הבישול יוכל לשמש אתכם למגוון פעילויות כמו הכנת ארוחות ואירוח כמזנון בופה, תוכלו למקם בו את הכיריים וליצור באמצעותו אפשרויות אחסון נוספות. אי הבישול אף יכול להפוך לפינת האוכל המשפחתית ואפשר לצרף אליו כיסאות גבוהים וצבעוניים למראה מעוצב יותר.

תמונה של מטבח עם אי בישול

 

מכשירי חשמל צבעוניים

המטבח הוא מקום שמח ומשמח שמהווה מקום מפגש משפחתי יומיומי ומענג את חוש הטעם, ולכן מכשירי חשמל צבעוניים ישלימו את החגיגה וילוו את הבשלנ/ית הביתי/ת בהכנת הארוחות. מכונת קפה בגוון בולט, מיקסר, מיקרו או כל מכשיר חשמלי צבעוני שתבחרו ישדרג מיידית את מראה המטבח ויתרום לתחושה החיובית שהוא יוצר אצל מבקריו.

תמונה של שיש עם מכשירי חשמל צבעוניים למטבח

 

ידיות מעוצבות ואיכותיות

אם אתם לא מתכוונים לרכוש מטבח חדש, אלא רק לשדרג מטבח ישן, התחילו בבחירת הידיות. אמנם מדובר באלמנט קטן אבל הוא משמעותי ביותר, מכיוון שהתרומה שלו לחידוש מראה המטבח מפתיעה בממדיה הרחבים. הקפידו על בחירת ידיות באיכות גבוהה ומחומרים אמינים - זהו מרכיב שנאחז, נמשך ונטרק באופן יומיומי ולכן רצוי שיהיה עמיד וישרוד זמן רב.

תמונה של ארונות מטבח עם ידיות מעוצבות ואיכותיות

תאורה נכונה

בישול מזון הוא לעתים פעולה מורכבת שדורשת תאורה נכונה ועדיף שזו תהיה תאורה שגם מחמיאה לחלל המטבח. בחרו גוף תאורה שמתכתב עם עיצוב המטבח והקפידו על נורה המפיצה אור רב ועצמתי. רצוי, גם במטבחים חדשים וגם באלה עוברים שדרוג, למקם גופי תאורה בתחתית ארונות המטבח וליצור "תאורת-עבודה" טובה יותר לבשלני הבית. בונוס – תאורת העבודה גם יוצרת אווירה נעימה כשבני המשפחה אינם שוהים במטבח.

תמונה של מטבח עם "תאורת-עבודה"

מדפים לאחסון ונוי

בכל מטבח, ובמיוחד במטבחים קטנים, מדף או שניים יוסיפו מנה של נוי ואסתטיקה על זמנית ויהוו אלמנט שימושי לאחסון ולייעול תהליך הבישול. סדרו שורת צנצנות תבלינים צבעונית על מדף בסמוך לאזור הכיריים, הניחו עליו את צנצנת העוגיות, את מתקן הששת ואם נשאר מקום, הוסיפו עציץ ירוק, אגרטל פורח או בקבוק מעוצב.

תמונה של מטבח עם מדפי אחסון ונוי

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס