קשרים בשיער – מה עושים נגד הצרה הזו? איך מתירים קשרים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

עיצוב וטיפוח השיער

קשרים בשיער – מה עושים נגד הצרה הזו?

תמונה גרסת הדפסה

איך מתירים קשרים בשיער ואיך אפשר להימנע מהם?

קשרים בשיער הם תופעה נפוצה אחרי חפיפה, כשקמים משינה וכשחוזרים מבילוי בים או טיול במדבר. איך אפשר להימנע מהם במידת האפשר ולהתיר אותם מבלי שיכאב?

קשרים בשיער הם עסק לא נעים וגם לא אסתטי במיוחד ואף אחת לא מקבלת מהן פטור (אלא אם בחרה בתספורת קצוצה). הקשרים מתהווים ממספר סיבות וברובן ניתן לשלוט.

מה כדאי לעשות?

שינה

בלילה אנחנו נוטות להסתובב הרבה והשיער מסתובב אתנו. בבוקר אנחנו קמות פרועות במקרה הטוב ומלאות קשרים במקרה הפחות טוב. אם יש לך נטייה מוגברת לקשרים בשיער ההמלצה שלנו היא לישון עם צמה. חשוב שהצמה תהיה רופפת כדי שלא תמשוך את השיער, וקשורה בגומיית בד עדינה.

חפיפה

כשאת חופפת עשי זאת מבלי לבלגן את השיער. את השמפו עסי בעדינות על הקרקפת והחליקי כלפי מטה לקצוות. את המרכך הניחי קודם כל על הקצוות ועלי למעלה עד כסנטימטר מתחת לשורשים (לא מניחים מרכך על הקרקפת). שטפי תמיד במים זורמים מלמעלה כלפי מטה.

ייבוש

אם את נוטה לשפשף את השיער אחרי חפיפה במגבת גסה זה הזמן להפסיק. את השיער יש לסחוט בעדינות בתנועות כיווץ באמצעות מגבת מיקרופייבר או חולצת כותנה עדינה.

מברשת הפלא, שופרסלמברשת הפלא להתרת קשרים - שופרסל

סירוק

מומלץ להסתרק אחרי חפיפה כשהשיער לח. ניתן לקנות מברשת מיוחדת להתרת קשרים או להשתמש במברשת איכותית בעלת זיפים גמישים. סרקי קודם כל את חלקו התחתון של השיער מהאמצע ואת הקצוות תוך כדי שאת אוחזת בו כדי שלא יימשך מהשורש. אל תסרקי את הקשרים בכוח, עברי עליהם מספר פעמים עם המברשת עד שיפתחו. במקרים של קשרים קיצוניים מומלץ להסתרק תוך כדי המקלחת כשהמרכך עדיין על הראש.

לחות

שיער יבש נוטה לקשרים יותר משיער רגיל או שמן, לכן מומלץ להקפיד להזין את השיער בחומרי לחות ולהזין במסכה אחת לשבוע.

תספורת

קצוות מפוצלים הם אחד הגורמים ליצירתם של קשרים, בעיקר בגלל שהם פוגעים בבריאות השיער ומייבשים אותו. הקפדה על גזירת קצוות אחת למספר חודשים תבריא את השיער ותפחית את כמות הקשרים.

איסוף השיער

אחד הגורמים להיווצרות קשרים, בעיקר באיזור העורף, הוא השילוב בין זיעה ולכלוך. לכן בימים חמים, ובוודאי במהלך פעילות ספורטיבית, מומלץ לאסוף את השיער לצמה.

ספריי וקרם להתרת קשריםספריי וקרם להתרת קשרים - שופרסל

קרם להתרת קשרים

טיפ מצוין שעובד כמו קסם להתרת קשרים הוא להשתמש בתכשירי התרת הקשרים שלרוב מיועדים לילדים ומכילים רכיבים מרככים ומרכיבי לחות מזינים. הם מגיעים בצורת קרם או ספריי שמורחים או מרססים על השיער ואינם דורשים שטיפה לאחר השימוש וכבונוס לרוב גם משאירים על השיער ניחוח נעים במיוחד.  

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס