מדריך טיפוח לשיער מושלם ובריא - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

עיצוב וטיפוח השיער

מדריך לטיפוח השיער

תמונה גרסת הדפסה

מדריך טיפוח לשיער מושלם ובריא

מזג האוויר בישראל, הנטייה להחליק ולעצב והתזונה הלקויה של רובנו משפיעים לרעה על מראה השיער שלנו. איך נתגבר על הנזקים ונשמור על השיער רענן לאורך זמן?

שיער בריא, נקי ומסודר הוא תנאי הכרחי למראה אסתטי ומטופח, אבל תנאי מזג האוויר בישראל, החפיפה במוצרים לא מתאימים, הכימיקלים שבצבעים והשימוש התכוף במייבשי שיער ומחליקים, מובילים במקרים רבים למראה שיער חסר ברק, יבש ובעל קצוות מפוצלים וגם להיחלשות השיער וכתוצאה מכך לנשירה.

עם זאת, אם תקפידי על מספר כללים ותסגלי שגרת טיפוח קבועה המותאמת לסוג השיער שלך, תוכלי להתגבר על הנזקים ולשמור על שיערך רענן לאורך זמן.

על מה חשוב להקפיד?

גזירת קצוות

השלב הראשון וההכרחי בשיקום שיער ושמירה עליו לאורך זמן, הוא גזירת קצוות כל 6 עד 8 שבועות (או מינימום פעמיים בשנה בחילופי עונות). מעבר לעובדה שקצוות מפוצלים משפיעים על מראה השיער הם גם גורמים נזק למבנה השערה, מפריעים לקלוט חומרים מזינים ומאטים את קצב הצמיחה.

חפיפה

נשים רבות חופפות את השיער מדי יום, בעיקר בקיץ כשהקרקפת מזיעה. זה באמת יותר נעים להסתובב עם שיער חפוף וריחני, אבל חשוב לדעת שחפיפה יומיומית פוגעת באיזון השמנים הטבעיים המופרשים מהקרקפת ומגנים על השיער. ההמלצה של רוב המומחים בתחום היא לחפוף בין פעמיים לשלוש בשבוע. זה קשה במיוחד לבעלות שיער שמן, אבל דווקא אלו יופתעו לגלות שעם הזמן, כשייגמלו מחפיפה יומיומית, השיער שלהן יהיה פחות שומני ויסתדר נהדר. בין החפיפות תוכלי להשתמש בשמפו יבש.

שמפו

חשוב מאוד לשים דגש על חפיפה בשמפו ומרכך ללא מלחים, שמותאמים לסוג השיער שלך. המילה האחרונה בתחום מוצרי השיער הביתיים היא תוספת קרטין. הקרטין הוא חלבון הנמצא בשיער באופן טבעי ומחסור בו גורם למראה שיער פגום. מוצרים המכילים קרטין, כמו סדרת Keratin Care שנמכרת ברשת שופרסל, יחזירו לשיער את הברק, הלחות, החיוניות והגמישות שהוא צריך. שמפו קרטין מומלץ במיוחד לשיער שעבר החלקה, אבל הוא יעשה עבודה מצוינת על כל שיער שזקוק לשיקום. 

תמונה של בקבוקי שמפו מסדרת Keratin Care

סדרת Keratin Care 

מסכה/קרם לחות

בדיוק כמו בטיפוח עור הפנים, מומלץ לחזק את שגרת הטיפוח היומית באמצעות מסכה מזינה ו/או קרם לחות, פעם עד פעמיים בשבוע. המסכות מכילות מינון גבוה של ויטמינים ושמנים מזינים ויש לתת להן "לנוח" על השיער למשך כרבע שעה לפני שטיפה. זוכרים את הקרטין מהסעיף הקודם? תוכלו למצוא אותו גם במסכות ובקרם לחות לשיער.

תמונה של מסכות לשיער מסדרת Keratin Care

סדרת Keratin Care לשיער

עיצוב

ככלל, עדיף להתעסק כמה שפחות עם השיער, לתת לו להתייבש באופן טבעי, לסרק פעם ביום ולהשאיר פזור ולא קשור. בפועל רובנו לא עומדות בזה, אז מומלץ לפחות למזער את הנזקים על ידי איסוף בגומייה רחבה מבד, הורדת הטמפרטורה של מייבש השיער, שימוש בתכשירים ייעודיים להגנה מפני חום ויובש והנחת סרום על הקצוות.

תזונה

הקפידי על תזונה בריאה ועשירה בוויטמינים, ברזל וחלבונים. תזונה לקויה פוגעת בזקיק השערה ועלולה לגרום לנשירה. 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס