כל הדרכים להחלקת שיער בבית - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

עיצוב וטיפוח השיער

כל הדרכים להחלקת שיער בבית

תמונה גרסת הדפסה

איך לעשות שיער חלק?

מכורה לשיער חלק ורוצה להימנע מהחלקה קבועה במספרה? קבלי 4 דרכים שונות להחלקת השיער לבד בבית

אחוז הנשים בעלות שיער חלק טבעי הוא נמוך יחסית, ולמרות היופי שבתלתלים או בשיער גלי רבות מאיתנו מעדיפות שיער חלק ממגוון סיבות. אולי בגלל שזה נחשב ליותר אסתטי ומסודר, אולי בזכות  הנוחות שבדבר ואולי פשוט כי "כולן מחליקות" וזה הפך לסטנדרט מקובל (אפילו שלי יחימוביץ', אילה חסון ורינה מצליח, נשים עם אג'נדה פמיניסטית ברורה נכנעו להחלקה).

התוצאה היא תעשייה מפותחת ופורחת של מוצרים ואביזרים להחלקת שיער. חלק מהנשים יעדיפו החלקה קבועה, אבל העלויות שלה גבוהות והתוצאות, נכון להיום, לרוב לא מספיק מוצלחות. אחרות בוחרות בהחלקה באמצעות מכשירים ותכשירים לשימוש ביתי, שבשנים האחרונות, אם משתמשים בהם נכון, מצליחים להגיע לתוצאות מצוינות.

קבלי 4 דרכים להחלקת שיער בבית

 

פן לשיער, גאלה הום

מייבש שיער - GALA HOME

פן

כשאת מחליקה את השיער בפן בבית חשוב להקפיד על מספר כללים. ראשית, את פעולת ההחלקה יש לבצע על שיער לח ונקי (לא ספוג במים ולא יבש לחלוטין). כמו כן חשוב לשמור על מרווח של לפחות 3 ס"מ בין פיית הפן לשיער כדי להפחית את מידת הנזק שהחום גורם לשערה. ובנוסף מומלץ למרוח תכשיר מגן מחום לפני פעולת ההחלקה. את הפן יש להחזיק מעל השיער (כדי שהחום יגיע מלמעלה כלפי מטה) ולייבש תוך כדי משיכת השיער בעדינות באמצעות מברשת מתאימה, קווצה אחר קווצה.

מחליק שיער גאלה הום

מחליק שיער - GALA HOME

מחליק שיער

מחליק השיער הוא פתרון מצוין עבור מי שמתקשה לבצע את פעולת ההחלקה עם פן. כיוון שלעומת הפן, המחליק ממש נוגע בשיער, חשוב להקפיד על בחירה במחליק איכותי בעל בקרת טמפרטורה ופלטות קרמיות שאינן תולשות את השיער. לשיער ארוך רצוי לבחור מכשיר בעל לוחות רחבים ולשיער קצר מומלץ מכשיר בעל לוחות צרים יחסית. כדי להחליק שיער עבה, מקורזל וגס יצריך טמפרטורה של כ-200 מעלות, על שיער דק, דליל או פגום חשוב לעבוד בטמפרטורה שלא תעלה על 180 מעלות (רצוי פחות). את פעולת ההחלקה במחליק יש לבצע על שיער יבש לחלוטין ובסיום יש להזין את קצוות השיער בסרום.

מברשת מחליקה

הלהיט של השנים האחרונות הוא מברשת חשמלית שמחליקה את השיער בפעולת סירוק פשוטה. המברשת נוחה לשימוש בעיקר עבור בעלות שיער ארוך, אך לרוב התוצאה לא תהיה "שיער מקלות" כמו בשימוש בפן או מחליק. זה יתרון עבור אלו שמעדיפות לשמור על מראה טבעי יותר. במברשת המחליקה משתמשים על שיער יבש לחלוטין ונקי מחומרים.

החלקה ללא שימוש בחום

אם את רוצה לנסות להחליק את השיער ללא מכשיר חשמלי, קבלי את השיטה הבאה: חפפי את השיער וסיימי במרכך. יבשי קלות במגבת וסרקי את השיער לכל אורכו. אספי את השיער לקוקו מתוח והניחי לשורשים להתייבש במצב הזה. לאחר מכן פזרי את הקוקו, חלקי את השיער לקווצות, סרקי, מתחי והצמידי כל קווצה מסביב לראש באמצעות סיכות סבתא. עטפי את הראש במטפחת, לכי לישון וכשתפרקי את הסיכות בבוקר תמצאי שיער חלק ורך. 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס