האם מומלץ להשתמש במרכך? מה הדרך הנכונה להשתמש במרכך שיער? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

עיצוב וטיפוח השיער

הדרך הנכונה להשתמש במרכך שיער

תמונה גרסת הדפסה

הדרך הנכונה להשתמש במרכך שיער

האם מומלץ או לא להשתמש במרכך? הדעות חלוקות, אבל אנחנו מצאנו את שביל הזהב

אין תחושה טובה מיותר משיער רך וחלק אחרי חפיפה שנעשה בה שימוש במרכך שיער, אבל הדעות לגבי נחיצותו והשפעתו על השיער חלוקות. יש הטוענים כי מרכך אינו מיטיב עם השיער כיוון שהוא פוגע בייצור הטבעי של החלב שמגן על השערה, אבל מחקרים מראים ששימוש נכון במרכך לא גורם כל נזק, נהפוך הוא. המרכך מחזק ומגמיש את השיער, מקל על הסירוק (ובכך מונע משיכה ושבירה של השערה), וגם מותיר את השיער במראה בריא ומבריק. לכן, אין סיבה להימנע משימוש במרכך, רק רצוי להקפיד על מספר כללים בסיסיים.

ראשית יש להבין מה תפקידו של המרכך. תהליך החפיפה מתחיל בשמפו שתפקידו לנקות את השיער מאבק, לכלוך, פיח וכו', אבל על הדרך הוא מנקה גם את השמנים הטבעיים שהשיער מפריש באופן טבעי ולכן לאחר החפיפה בשמפו בלבד השיער נראה יבש וחסר ברק. תפקידו של המרכך הוא להחזיר את השומניות והברק שהשמפו לקח.

  • הכלל החשוב ביותר בשימוש במרכך הוא מריחה שלו רק על אורכי השיער ולא על השורשים או הקרקפת. ההמלצה היא להתחיל מהנחה על הקצוות ולטפס עם החומר כלפי מעלה עד 2-3 ס"מ לפני השורשים.
  • יש להשתמש במרכך איכותי שמכיל חומרים פעילים מזינים שיעשירו את השיער בלחות. זה חשוב במיוחד לאור העובדה שאנחנו חופפות במים קשים שנוטים לייבש את השיער וגם חשופות לשמש חזקה ויובש מזגנים.

מרכך לשיער רגיל, קרטין קרמרכך לשיער רגיל - Keratin Care, שופרסל

  • יש לבחור במרכך שמתאים לסוג השיער. שיער דק דורש שימוש במרכך עדין כדי לא להעמיס עליו ולהפוך אותו לשומני יתר על המידה. לשיער שעבר החלקה הקפידי על שימוש במרכך ללא מלחים שמכיל קרטין. אין צורך להשתמש בכמות גדולה מדי של מרכך, כמות קטנה שתפוזר ביסודיות על השיער תעשה את אותה העבודה בדיוק ולא תשאיר תחושת כובד או שומניות.
  • יש להשאיר את המרכך על השיער למשך 2-3 דקות ולשטוף באמצעות מים זורמים מלמעלה כלפי מטה עד להסרה מלאה.
  • מומלץ לא לחפוף את השיער מדי יום. רוב מומחי השיער ממליצים על חפיפה בין פעמיים לשלוש בשבוע. באחת הפעמים כדאי להחליף את המרכך במסכה.
  • אם השיער שלכן מרגיש כבד ושומני נסו להחליף את סדר הפעולות ולהשתמש במרכך לפני השמפו. כך המרכך יישטף טוב יותר לאחר שעשה את העבודה.

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס