6 פעולות טיפוח שלא כדאי לוותר עליהן לשמירה על עור פנים חלק
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

פעולות הטיפוח שלא כדאי לוותר עליהן

תמונה גרסת הדפסה

6 פעולות פשוטות ויומיומיות שיעזרו לך לשמור על עור חלק, נעים ובריא

ישנן נשים שמשקיעות המון זמן, כסף ומשאבים בשגרת הטיפוח שלהן ורובן גם נהנות מזה, אבל נשים אחרות מרגישות שזו טרחה מיותרת ונמנעות כמעט מכל מה שקשור בה.

כמו בדברים רבים בחיים, גם במקרה הזה כדאי להתכנס למקום טוב באמצע. מחד, לא לוותר על מספר פעולות טיפוח פשוטות שיעזרו לשמור על עור חלק, נעים ובריא, ומאידך לא להפריז בהוצאות מיותרות על תכשירים וטיפולים שלא תמיד עובדים.

על מה לא היינו מוותרות?     

  1. ניקוי - בין אם את בוחרת לשטוף את הפנים באמצעות תרחיץ פנים ייעודי ובין אם את מעדיפה לנקות באמצעות מים מיסלריים, שמן או מי פנים, ניקוי פנים יסודי, בוקר וערב, הוא השלב הראשון והבסיסי ביותר בשמירה על עור בריא.

  2. קרם הגנה - בכל יציאה מהבית בשעות היום, בקיץ ובחורף, יש להקפיד על הנחת קרם הגנה נגד קרינת השמש. חשיפה לא מבוקרת ולא מוגנת לשמש היא מהגורמים המרכזיים שגורמים ליובש, פיגמנטציה והזדקנות מוקדמת של העור.

  3. לחות - בין אם את בעלת עור שמן ובין אם את בעלת עור יבש, צעירה או מבוגרת, סגורה בחדר ממוזג או ספורטאית שמבלה שעות ארוכות בחוץ, העור שלך זקוק ללחות. לכל אחד מסוגי העור יש את קרם הלחות המתאים לו, אם את בעלת עור שמן ייתכן ותעדיפי קרם ג'ל על בסיס מים, אם את בעלת עור יבש כנראה שקרם שומני יעשה עבורך את העבודה ובעלות עור בוגר יכולות ליהנות מיתרונותיו של קרם האנטי אייג'ינג. את הלחות צריך לספק לעור מדי יום, בוקר וערב, מיד לאחר ניקוי הפנים.

  4. מים - עור בריא מתחיל מבפנים ושתיה מרובה של מים (שחשובה לכל מערכות הגוף), תעזור גם לעור להיראות ולהרגיש זוהר וחיוני.

  5. החלפת ציפית - במהלך הלילה הציפית שאנחנו ישנות עליה סופגת שאריות מקרם הפנים שלנו, תאים מתים ולכלוך מהשיער (וזה הרע במיעוטו), כל אלו כמו במעגל סגור, נדבקים לפנים בחזרה. החלפת הציפית שלך פעמיים בשבוע (עניין של 2 דקות), תסייע לך לשמור על עור נקי ובריא יותר.

  6. מגבת פנים - מאותה סיבה של היגיינה, עדיף להשתמש במגבת פנים ייעודית (ולא לנגב את הפנים במגבת הגוף או הידיים). את מגבת הפנים הקטנה, מומלץ להחליף כל יום או מקסימום אחת ליומיים, כדי לשמור על ניקיון מקסימלי ולהימנע מזיהומים בעור.

 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס