מה ההבדל בין קרם לחות לפנים ליום לבין קרם לילה?
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

מה ההבדל בין קרם יום לקרם לילה?

תמונה גרסת הדפסה

למה צריך קרמים נפרדים ליום ולילה, מה התועלות של כל אחד מהם ולמה לא כדאי לוותר עליהם? כל התשובות לפניכן

עולם הקוסמטיקה מציע לנו עשרות תכשירים מסוגים שונים ולא תמיד אנחנו יודעות מה ההבדלים ביניהם, מה התפקיד והתועלות של כל אחד מהם ואיך להוציא מהם את המיטב.

שאלות רבות עולות, למשל לגבי ההבדל בין קרם יום לקרם לילה ולמה בעצם אי אפשר להסתפק באחד. התשובה נעוצה בעובדה שלמרות ששניהם עונים לשם קרם לחות לפנים, הם ממלאים תפקידים שונים. בגדול, קרם היום נועד לספק הגנה (ולא רק מהשמש) בעוד קרם הלילה אחראי על טיפול, שיקום וההזנה.

מצאו את ההבדלים

קרם היום מכיל מרכיבי לחות, ויטמינים, נוגדי חמצון ומקדמי הגנה שנועדו להגן על העור מהשפעות חיצוניות דוגמת זיהום אויר וקרינה. קרם הלילה, לעומתו, עשיר יותר בחומרים מזינים פעילים שמטרתם לשקם את העור מנזקי היום ולעודד בנייה מחודשת של התאים.

למה מפרידים?

ההמלצה הגורפת לשימוש בקרם לילה מבוססת על מחקרים שהוכיחו שבלילה, בעוד אנחנו ישנות, העור דווקא נכנס למוד של פעולה במטרה לתקן את ההשפעות השליליות שהתמודד איתן במהלך היום. זה הזמן בו קצב בניית התאים עולה, יכולת הספיגה גדלה והעור מוכן ומזומן לקלוט ולהפיק תועלת מרובה מהחומרים המזינים שנספק לו.

לעתים קרם הלילה מכיל גם רכיבים מבהירים או מקלפים שאסור להשתמש בהם בעת חשיפה לשמש, ולכן יש חשיבות גדולה לשלב אתם בקרמים המיועדים ללילה בלבד.

בנוסף, במשך היום אנחנו רוצות קרם קליל שכמעט ולא יורגש על הפנים ובקיץ לרוב נעדיף קרם על בסיס מים ללא שומנים, לכן, הוא לא יכול להיות קרם עשיר ומזין. לעומת זאת בלילה אין לנו בעיה להניח על העור קרם עשיר שיעשה את העבודה במשך כל שעות השינה.

תמונה של קרמי לילה ויום ליפטינג לפנים

קרמי לילה ויום LIFTING לפנים 50 מ"ל, סדרת FACE CARE מבית sCOSMETICS SPAIN, שופרסל

כמה דגשים לשימוש בקרם פנים

בין אם מדובר בקרם יום ובין אם מדובר בקרם לילה, ישנה חשיבות גדולה לבחירת קרם שמתאים לסוג העור שלך ומצבו (קרם לעור יבש/שמן/רגיש/אנטי אייג'ינג וכו').

מומלץ שקרם היום יכיל מסנני קרינה. במידה ובחרת בקרם יום ללא SPF, הקפידי להניח מעליו קרם הגנה ייעודי לפנים.

אל תעמיסו - לרוב מספיקה כמות קטנה של קרם על מנת לבצע את העבודה על כל הפנים. הניחו נקודות של קרם באזורי הפנים השונים והחדירו לעור באמצעות טפיחות קלות. כמות גדולה מהרצוי לא תספק תועלת ועלולה לגרום ליציאתם של פצעונים.

אל תשכחו את הצוואר - התייחסו אליו כחלק בלתי נפרד מהפנים הן כשאתן מניחות קרם לחות בבוקר והן כשאתן מניחות את קרם הלילה.

הקרמים שמיועדים לפנים אינם מיועדים לאזור העיניים, באזור זה העור דק ורגיש במיוחד והוא זקוק להרכב שונה של חומרים מזינים.

בכל מצב שהוא יש להניח קרם פנים רק לאחר ניקוי יסודי של העור. למרות שלכאורה עור הפנים נקי וזוהר כשאנחנו מתעוררים מהשינה, אל תסתפקו בשטיפת הפנים במים. חשוב להסיר את כל שאריות קרם הלילה מהעור באמצעות שימוש בתחליב רחצה לפנים או מים מיסלריים, על מנת שלא יתקבע בנקבוביות ויגרום לפצעונים.

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס