כך תאריכו את חיי המדף של מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה שלכם - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

כך תאריכו את חיי המדף של מוצרי הטיפוח שלכם

תמונה גרסת הדפסה

רובנו משקיעים לא מעט כסף במוצרי טיפוח איכותיים, אבל אחסון ושימוש לקוי עלול לקצר להם את חיי המדף. איך תשמרו על המוצרים שלך ותוודאו שלא עבר זמנם?

בדיוק כמו למוצרי מזון, גם לתכשירי הטיפוח שלנו יש תאריך תפוגה, אבל התאריך המצוין על גבי האריזה, אם בכלל יש כזה, הוא לא הקריטריון היחיד שייקבע אם המוצר ראוי לשימוש, כיוון שלתנאי האחסון ולדרך שנשתמש בו יש השפעה גדולה על איכותו.

ראשית חשוב לדעת שעל מוצרי טיפוח לרוב לא יופיע תאריך ברור המציין מתי יפוג תוקפו, הדרך המקובלת לסימון תוקף של תכשירים קוסמטיים היא על ידי ציון מספר החודשים בהם המוצר ראוי לשימוש אחרי הפתיחה. חפשו על אריזת המוצר איור קטן של קופסה פתוחה ובדקו איזה מספר כתוב עליו. המספר מציין את מספר החודשים. קחו טוש לא מחיק ורשמו את תאריך הפתיחה על גבי המוצר כך שתוכלו לעקוב אחר זמן השימוש שלכן בו ותדעו מתי כדאי להשליכו, גם אם עדיין לא נגמר.

עם זאת, ייתכן ומוצר יתקלקל לפני המועד הנקוב במידה ולא הקפדת על הגיינת שימוש או על תנאי אחסון הולמים.

על מה חשוב להקפיד?

  1. אחסנו את מוצרי האיפור שלכם במקום קריר ויבש. חום ולחות הם בראש רשימת המזיקים למוצרי טיפוח בדיוק כמו למוצרי מזון. למרות הנוחות שבהנחת המוצרים בחדר האמבטיה, המקום בו רובנו מנקים את הפנים ומתמרחים בקרמים השונים, עדיף להרחיק אותם משם כדי לשמור על איכותם.
  2. בכל מקום בו אתם שומרים את המוצרים, הקפידו שלא יהיו ליד חלון על מנת להרחיק אותם ככל האפשר ממקור שמש, אור וחום. המקום הטוב ביותר עבורם הוא מגירה סגורה.
  3. שמרו על כמה שפחות מגע עם האצבעות. במידת האפשר בחרו במוצרים שמגיעים בבקבוקים עם משאבה או בשפופרות שמוציאים מהן את הקרם בלחיצה. במידה ויש לכם קרמים בצנצנות העדיפו להוציא את הקרם עם כפית פלסטיק קטנה ונקו אותה לאחר כל שימוש. כשאתם מכניסים אצבעות לתכשירים שלכם מועברים פנימה חיידקים לא רצויים.
  4. הקפידו לסגור היטב את המיכלים של התכשירים שלך מיד לאחר שהוצאתם את הכמות שאתם צריכים. ברגע שהם פתוחים הם מתחילים תהליך חמצון שפוגע ברכיבים הפעילים.
  5. אם התכשיר משנה את ריחו, צבעו או מרקמו, ככל הנראה הוא לא ראוי עוד לשימוש. זרקו אותו גם אם התאריך עוד לא עבר.
  6. קחו בחשבון שמוצרים טבעיים ללא חומרים משמרים (או עם חומרי שימור טבעיים בלבד) חשופים יותר לחיידקים מזיקים ולכן הם רגישים יותר לתנאי אחסון ושימוש ובעלי תאריך תפוגה קצר יחסית.

 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס