טיפים לטיפוח הציפורניים - שופרסל מגזין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

המדריך לציפורניים בריאות, יפות ומטופחות

תמונה גרסת הדפסה

המדריך לציפורניים בריאות, ארוכות ויפות

כפות הידיים הן כרטיס הביקור שלנו וכמו הפנים גם הן תמיד חשופות, לכן אי אפשר להמעיט בערכן של ידיים מטופחות וציפורניים נקיות ויפות. את לא חייבת להוציא כסף על מניקוריסטית מומחית או תכשירי טיפוח יקרים כדי להשיג את המטרה, שגרת טיפוח ביתית והקפדה על מספר כללים בסיסיים יחסכו לך זמן וכסף ויסייעו למראה יפה ובריא מדי יום.  

אספנו 9 טיפים לטיפוח הציפורניים וכפות הידיים שכדאי לאמץ כשגרה:

  1. הימנעי משטיפה תכופה - המים נוטים לייבש את הידיים ולכן כדאי להימנע משטיפה שלא לצורך, לשטוף ידיים במים פושרים (ולא חמים מאוד), להשתמש בסבון מועשר בלחות ולנגב היטב לאחר כל שטיפה. בעת שטיפת כלים וניקוי הבית מומלץ מאוד להשתמש בכפפות ששומרות על הידיים גם מהמים וגם מהכימיקלים הרבים שבחומרי הניקוי.

  2. השתמשי בקרם ידיים - לאחר כל שטיפה, וגם בין לבין, הזיני את עור הידיים בקרם ייעודי עשיר בלחות. במידה ויש לך בעיה עם התחושה על הקרם בפנים כף היד, במהלך היום הניחי את הקרם רק על גב כף היד (החלק העליון) ושפשפי בעדינות עם גב כף היד הנגדית. אל תשכחי לשים קרם ידיים כחלק משגרת הטיפוח לפני השינה.

  3. שמרי על הקיוטיקל שלם - העור שנמצא מסביב לציפורן נקרא קיוטיקל ותפקידו לשמור על הציפורניים ולהגן מפני חדירת זיהומים. את הקיוטיקל אסור לגזור! זה רק יגרום לו לגדול מהר ועבה יותר. כדי לשמור על מראה אסתטי יש להרחיק אותו מהציפורן באמצעות מכשיר דחיפה ייעודי שנמצא בכל ערכת מניקור ביתית. בנוסף כדאי לעסות את אזור הקיוטיקל באמצעות קרם ידיים או שמן ייעודי.

  4. גזרי את הציפורניים ישר - גזירה אינטנסיבית של כל החלק הלבן עלולה להוביל ליצירת ציפורן חודרנית (מצב של ציפורן שגדלה לתוך העור ועלולה ליצור דלקת וכאב), לכן הקפידי על גזירה ישרה וזהירה.

  5. שייפי לכיוון אחד - את שיוף הציפורניים חשוב לעשות רק לכיוון אחד, שיוף הלוך חזור, כפי שרובנו נוהגות לעשות, יכול לגרום לפיצול ושבירה של הציפורן.

  6. הלביני בדרך טבעית - לעתים ניתן לראות על הציפורניים כתמים שנובעים כתוצאה מעישון או מריחה תכופה של לק. לרוב ניתן להבהיר את הכתמים הללו באמצעות שפשוף עם לימון. במקרה של כתמים חמורים מומלץ להיוועץ עם רופא, שכן הם יכולים להעיד על חוסרים תזונתיים או בעיות בריאותיות.

  7. השתמשי בבסיס לק - אם את נוהגת לשים לק באופן קבוע הקפידי למרוח מתחתיו שכבת בסיס שתשמור על הציפורניים, תפחית את חדירת הצבע והכימיקלים לציפורן ותיצור בסיס חלק יותר לשכבת הצבע שתבוא מעליו.

  8. אל תסתובבי עם לק מקולף – מעבר לחוסר האסתטיקה שבדבר, חשוב להחליף או להסיר לק בכל מספר ימים גם למען בריאותה של הציפורן. מדי פעם תני לציפורניים כמה ימים להתאוורר ללא שכבה של לק עליהן, זה יעשה להן רק טוב.

  9. אל תשתמשי באצטון טהור – כשאת רוצה להסיר לק, השתמשי במסיר לק ללא אצטון, כיוון שאצטון טהור חודר לציפורן, מייבש אותה וגורם לה נזק. בעת הסרת לק אין צורך לשפשף את הציפורן, רק להניח פיסת צמר גפן ספוגה במסיר לק, ללחוץ קלות, להמתין מספר שניות ולמשוך לאורך הציפורן תוך הפעלת לחץ קל.

 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס