הדבר הכי חשוב בשגרת הטיפוח היומית שלך - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

הדבר הכי חשוב בשגרת הטיפוח היומית שלך

תמונה גרסת הדפסה

ניקוי הפנים הוא שלב הכרחי בשגרת טיפוח יעילה, החוכמה היא לבחור את המוצר הנכון שיעשה את העבודה בשבילך

הבסיס לשמירה על עור בריא, מטופח וקורן לאורך זמן, הוא שגרת ניקוי קפדנית ויסודית, פעמיים ביום.

בבוקר יש לנקות את הפנים מעודפי הסבום, החומר השומני המופרש במהלך הלילה מבלוטות החלב הממוקמות בשכבת הדרמיס בעור, ומשאריות הקרם או המסכה שהנחת לפני השינה. ובערב יש לנקות את העור משאריות לכלוך, איפור, קרמים, הפרשות שומניות, תאי עור מתים ושאר צרות היום. פעולת הניקוי מסייעת לנקז רעלים ומכינה את העור לספיגה יעילה של חומרי לחות והזנה.

שוק הקוסמטיקה מציע שפע מוצרים שתכליתם ניקוי הפנים, איך תדעי מה לבחור?

קודם כל תמיד כדאי להעדיף מוצרים שמבוססים על חומרים טבעיים. הם יודעים לעשות את העבודה בלי להיות אגרסיביים ובלי לקחת סיכון שמוצר מסוים יגרום לך לרגישות. עור הפנים הוא עדין במיוחד וגם הדבר הראשון שרואים, וכמו שבאוכל תמיד נעדיף את הטבעי, אין סיבה שבקוסמטיקה זה יהיה אחרת. בחירת המוצר שישמש אותך תלויה בסוג העור שלך ובשיטה שאת מעדיפה. יש כאלה שלא מוותרות על שטיפה במים זורמים, בעוד אחרות מעדיפות דווקא בלי.

תמונה של מי פנים מיסלריים אלוורה
מי פנים מיסלריים אלוורה 395 מ"ל, סדרת NATURE מבית sCOSMETICS SPAIN, שופרסל

דגשים חשובים לניקוי הפנים

 1. תכשירי הניקוי שאת בוחרת, בדיוק כמו הקרמים שתניחי מעליהם, חייבים להיות מותאמים לסוג העור שלך – שמן/יבש/רגיש וכו'. במידה ויש לך עור יבש בחרי בתכשירים רוויים בלחות וללא אלכוהול, במידה ואת סובלת מעור שומני חפשי תכשירים מטהרים ומכווצים נקבוביות.

 2. אם את בוחרת לנקות את הפנים בתרחיץ, הקפידי להשתמש רק בתרחיץ פנים ללא סבון. עור הפנים עדין בהרבה מעור הגוף ולכן דורש מוצרים מותאמים מבחינת רמת החומציות והרכיבים שלהם על מנת לא לייבש או ליצור רגישות.

 3. אם את מנקה את הפנים בחלב פנים, כמו חלב פנים על בסיס אלוורה של sCOSMETICS, הימנעי מתנועות מסאז' מעגליות, בניגוד לקרם את חלב הפנים אנחנו לא רוצות להחדיר לעור כיון שפעולה זו "תדחוף" את הלכלוך שנמצא על פני העור לתוך הנקבוביות. את חלב הפנים מורחים ממרכז הפנים כלפי חוץ ומנגבים באמצעות צמר גפן בתנועה דומה.
  תמונה של מי פנים אלוורה וחלב פנים אלוורה
  מי פנים אלוורה, חלב פנים אלוורה 250 מ"ל, סדרת NATURE מבית sCOSMETICS SPAIN, שופרסל

 4. במידה ואת מנקה את הפנים עם חלב פנים יש להשלים את הפעולה עם מי פנים שינקו את השאריות, יאזנו את רמת ה-PH ויסגרו את הנקבוביות. לעתים כדאי אף לשטוף את הפנים במים זורמים להשלמת הפעולה (יש לבדוק את ההוראות על המוצר). תוכלי לקצר את התהליך על ידי שימוש במים מיסלריים – תכשיר לניקוי ורענון הפנים, שמכיל מולקולות שמן זעירות שבמגע עם העור הן ממיסות ולוכדות שומן, לכלוך ושאריות איפור. זהו תכשיר אחד שעושה את כל פעולות הניקוי ואינו דורש שטיפה.

 5. לאחרונה כובשת את השוק קטגוריית ניקוי חדשה - שמני ניקוי. השמנים חודרים לנקבוביות וממיסים לכלוך קשה ואיפור. לנשים עם עור שמן יש נטייה להימנע משימוש בשמנים מסיבה ברורה לכאורה, אבל בפועל השמן דווקא מתאים מאוד לבעלות עור שמן כיון שהוא ממיס את השומן שהעור מפריש באופן טבעי, מאזן את העור ומאט את קצב ייצור השומן שיתגבר ככל שנשתמש בתכשירים מייבשים.

 6. לאחר ניקוי הפנים הקפידי לייבש אותם היטב כדי למנוע מצב של התייבשות העור ואובדן לחות.

 7. הסרת איפור מאזור העיניים דורשת תכשיר ייעודי שמותאם לעור העדין שמסביב לעיניים ולרגישות של העין עצמה. ובכל מקרה, אל תשפשפי את האזור, הניחי צמר גפן ספוג בתכשיר על העין, המתיני מספר שניות ומשכי את צמר הגפן כלפי חוץ.

אילו תכשירי ניקוי קיימים?

תמונה של ג'ל ניקוי אלוורה

ג'ל ניקוי אלוורה 250 מ"ל, סדרת NATURE מבית sCOSMETICS SPAIN, שופרסל

לניקוי יומיומי תוכלי לבחור בין תרחיץ במרקם ג'ל או מוס, מים מיסלריים, חלב ומי פנים. לניקוי עמוק ויסודי יותר, שמומלץ פעם עד פעמיים בשבוע (בהתאם להוראות על התכשיר), כדאי להשתמש בתרחיץ פילינג עדין עם גרגרים או מסכת ניקוי/מסכה מטהרת.

את אופציית המגבונים עדיף לשמור לימים שאת לא נמצאת בבית או ללילות עייפים במיוחד, אבל הם אינם מומלצים לשימוש כתכשיר הניקוי הקבוע שלך.

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס