איך לטפל בעור הפנים: מה אסור ומה מומלץ ? - שופרסל מגזין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

האם את עושה טעויות טיפוח?

תמונה גרסת הדפסה

איך לטפל בעור הפנים מבלי לעשות טעויות?

7 טעויות נפוצות שאנחנו נוהגות לעשות בשגרת הטיפוח הקבועה שלנו

לכל אחת שגרת הטיפוח שלה, לרוב היא כל כך קבועה וברורה שרובנו לא עוצרות לחשוב האם היא גם הנכונה ביותר עבורנו.

אספנו 7 טעויות נפוצות שנשים נוהגות לעשות בתחום הטיפוח. את מוזמנת לבדוק האם גם את חוטאת בהן ולתקן.

1. לא מקפידות על ניקוי הפנים

השלב הכי חשוב בכל שגרת טיפוח הוא ניקוי יסודי של הפנים. אם הפנים לא נקיות למשעי, לא יעזרו כל הקרמים היקרים שלך לשמירה על עור מטופח ובריא. ניקוי יסודי של הפנים למשל באמצעות תרחיץ ייעודי או מים מיסלריים, צריך להתבצע פעמיים ביום – בבוקר, על מנת להסיר את השאריות מהקרם שהנחת בלילה ולהסיר את התאים המתים, ובערב, על מנת להסיר היטב את שאריות האיפור והלכלוך שהעור צבר במשך היום.

2. משתמשות במוצרים לא מתאימים

על מנת שתוכלי להפיק את המיטב מתכשירי הטיפוח שלך, חשוב שתקפידי להשתמש בכאלו שמותאמים לסוג העור שלך. אבחני את סוג העור שלך (שמן, יבש, מעורב, רגיש, בוגר וכו') והשתמשי רק בקרמים ותכשירי ניקוי ייעודיים.

3. לא מקפידות על קרם הגנה

במדינה חמה כשלנו אסור לצאת מהבית בשעות היום ללא קרם הגנה. גם בחורף. למרות שמדובר לכאורה בכלל ידוע, נשים רבות עדיין לא מקפידות עליו מספיק וגם אם כן, מסתפקות במריחה אחת ביום, בעוד בפועל יש לחדש את ההגנה כל מספר שעות. זו הזדמנות להזכיר שאת קרם ההגנה חשוב להניח לא רק על הפנים, אלא גם על כפות הידיים, הצוואר ואיזור המחשוף שחשופים לנזקי השמש לא פחות.

4. מחליפות את קרם הלחות בסרום

הסרום, שהפך לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח של נשים רבות בזכות תועלתו הרבה, הוא אמנם מוצר מצוין שלא כדאי לוותר עליו, אבל הוא אינו תחליף לקרם לחות. תפקידו של הסרום הוא לסייע לספיגה של הקרם בשכבות העור העמוקות, גם הסרום האיכותי ביותר לא יהיה מספיק אפקטיבי אם יעמוד רק בפני עצמו.

5. לא מפרידות בין קרם לילה לקרם יום

ההבחנה בין קרם יום לקרם לילה נוצרה לא בכדי. בעוד קרם היום נועד להגן על העור מהשפעות חיצוניות, קרם הלילה עשיר בחומרים מזינים שמטרתם לשקם את העור ולעודד בנייה מחודשת של תאים. בלילה, בעוד אנחנו ישנות, העור נכנס למוד של פעולה, קצב בניית התאים עולה ויכולת הספיגה גדלה ולכן לא כדאי לוותר על קרם מזין שיסייע לו בעבודה.

6. מוותרות על קרם עיניים

העור העדין שמסביב לעיניים דורש התייחסות מיוחדת כיון שהוא דק מאוד, יבש (גם אצל בעלות עור שמן) ועדין, לכן הוא גם הראשון להתקמט בכל אזור הפנים. אם נניח באזור זה קרם לא מתאים הוא עלול לגרום יותר נזק מתועלת. קרמים שמיועדים לאיזור העיניים הם עדינים יותר, עשירים בלחות אך לא שומניים ולכן נספגים בקלות ואינם מותירים תחושת כבדות.

7. לא מטפחות את הצוואר ואזור המחשוף

הצוואר ואזור המחשוף (הדקולטה), מסגירים את הגיל לא פחות מהפנים וחשוב לטפח אותם בדיוק באותה המידה. כשאת מנקה את הפנים, הקפידי לנקות גם את הצוואר והמחשוף באותם התכשירים וכך גם כשאת מניחה קרם הגנה, סרום וקרם לחות.

 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס