אל תוותרי על סרום - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אל תוותרי על סרום

תמונה גרסת הדפסה

הסרום הוא תכשיר נפוץ ומומלץ בעולם הטיפוח, אבל לא רבות יודעות מה הוא יודע לעשות ואיך להוציא ממנו את המיטב. הכנו מדריך קצר

למרות שהסרום קיים בעולם הקוסמטיקה כבר למעלה מ-20 שנה, לא הרבה נשים מודעות למעלותיו ולחשיבותו בשגרת הטיפוח. ויותר מזה, מתברר שנשים רבות שדווקא כן נחשפו ליתרונותיו וקנו להן אחד, משתמשות בו לא נכון ולא מוציאות ממנו את המיטב.

מה זה סרום?

הסרום (ששמו נלקח בהשאלה מתחום הרפואה), הוא תמיסה מרוכזת במרקם נוזל או ג'ל, המכילה חומרים פעילים בעלי מולקולה קטנה במיוחד שמאפשרת להם לחדור לעומק העור. הסרומים המתקדמים, למשל הסרום מכילים רכיבים מזינים ומטפחים דוגמת חומרי לחות, ויטמינים, מינרלים, שמנים, חומצות אמינו ותמציות צמחים בריכוז גבוה, ולכן יש המתייחסים אליהם כמולטי ויטמין או כתוסף תזונה לעור. בסרום מסדרת האנטי אייג'ינג של sCOSMETICS, שניתן למצוא בשופרסל, תמצאו גם קולגן, שמזין באופן מעמיק, מעניק גמישות, ממצק, משפר את תכולת הלחות ומונע קמטים, וכן סילנול, שמחזק את שיתוף הפעולה בין הקולגן והאלסטין, שהוא חלבון המעניק בין היתר לעור שלנו את התכונות האלסטיות שלו. הסילנול מחדש, משקם ומעניק לחות לעור. 

תמונה של סרום משקם אנטי אייג'ינג
סרום משקם אנטי אייג'ינג 30 מ"ל, סדרת FACE CARE מבית sCOSMETICS SPAIN, שופרסל

מה ההבדל בין סרום וקרם לחות?

ההבדל בין קרם לסרום נעוץ בעיקר במבנה המולקולרי השונה שלהם. למעשה, לא רק שהם אינם עונים על אותם צרכים ולכן אינם יכולים להחליף זה את זה, השילוב ביניהם מגביר את האפקט של שניהם ולכן מומלץ להשתמש בהם במקביל.

הסרום והקרם אמנם מכילים לרוב רכיבים דומים, אבל בעוד הקרם מתאפיין במולקולות גדולות על בסיס מים ושמן שיכולות לחדור רק לשכבות העליונות של העור, הסרום מיוצר בתהליך ננו טכנולוגי מתקדם שמאפשר לו לחדור לשכבות העמוקות של הדרמיס, להעניק טיפול יסודי ולשפר את התפקוד תאי העור. בנוסף, כמות החומרים הפעילים בסרום גבוהה יותר והשפעתו לאורך זמן רבה מזו של קרם לחות.

בפעולתו היומיומית הסרום משמש כמוליך לחומרים הפעילים מהקרם שמניחים מעליו. הוא מגביר את יכולת ספיגת ואגירת הלחות בשכבות העמוקות של העור ועל ידי כך מסייע לעכב את הסממנים המעידים על הזדקנות העור דוגמת קמטוטים, יובש או כתמים.

הגיל שכדאי להתחיל

השימוש בסרום מומלץ לכל אישה החל משנות ה-20 שלה. בעשור השלישי מומלץ להשתמש בסרום עדין אחת ליום על מנת להאט את תהליכי ההזדקנות של העור שמואצים כתוצאה מאורח חיים לא בריא ומתנאי האקלים הקשים בארץ. בעשור הרביעי ואילך רצוי להשתמש פעמיים ביום בסרום אנטי אייג'ינג ייעודי מתחת לקרם הלחות.

הוראות שימוש

את הסרום מניחים על עור פנים נקי לחלוטין. יש לקחת כמות קטנה על כריות האצבעות ולהניח בטפיחות קלות, על מנת להחדיר היטב לעור, ממרכז הפנים כלפי חוץ. לאחר הנחת הסרום יש להשלים את שגרת הטיפוח על ידי הנחת קרם לחות והגנה בבוקר וקרם לילה בערב.

שלב התוצאות

בניגוד לקרמים ומסכות שמספקים לחות מיידית וניתן לראות את השפעתם על העור בסמוך להנחה, את תוצאות השימוש בסרום סביר שתראי רק לאחר מספר שבועות, כיוון שמטרתו לבצע פעולת תיקון מתמשכת שלוקחת זמן.

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס