איך לשמור על שפתיים מטופחות בחורף? - שופרסל מגזין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לשמור על שפתיים מטופחות בחורף?

תמונה גרסת הדפסה

איך לטפל ביובש בשפתיים?

עוד לפני הגשם הראשון, השפתיים היבשות יסמנו לנו שהחורף כבר פה. איך נקדים תרופה למכה ונשמור על שפתיים בריאות ומטופחות? אספנו טיפים

אחד מסממני החורף הראשונים הם שפתיים יבשות. עוד לפני הגשם הראשון, מהרגע שהלחות המעיקה של הקיץ מפנה את מקומה לאוויר קריר ויבש, רובנו נרגיש את הצריבה ותחושת המתיחה בשפתיים. הסיבה נעוצה בעובדה שהשפתיים אינן מכילות בלוטות חלב ושומן והעור שלהן דק במיוחד ולכן הן מאבדות לחות במהירות.

איך אפשר לשמור על שפתיים מלוחחות ובריאות גם בחורף? אספנו את הטיפים העיקריים

  1. הפסיקי ללקק – באופן טבעי הנטייה של רובנו היא ללקק שפתיים יבשות. תחושת ההקלה אמנם מיידית אבל גם רגעית כי בפועל הרוק פוגע בשכבת העור הדקה שמגנה על השפתיים ובטווח הארוך היובש מתגבר. ליקוק תכוף עלול להוביל ליצירת סדקים כואבים שפוגעים גם באסתטיקה של השפתיים.

  2. השתמשי בתכשירים ייעודיים – אל תחכי לרגע בו השפתיים יתייבשו ויצרבו. עם בואה של העונה הקרה (ואם את רגישה במיוחד ליובש בשפתיים אז במשך כל השנה), מרחי תכשירים ייעודיים לטיפוח השפתיים מספר פעמים ביום ואל תפסיקי את המריחה גם אם חווית הקלה, על מנת לא לגרום לנסיגה.

  3. צבעי את השפתיים בליפסטיקים לחותיים – בשנים האחרונות עלתה קרנם של הליפסטיקים העמידים, הבעיה שרבים מהם נטולי שומן לחלוטין והם נוטים לייבש את השפתיים. השתדלי להימנע מהסוג הזה במיוחד בחורף. עדיף למשוח את השפתיים מספר פעמים ביום בליפסטיק בגוון האהוב עלייך, רווי בלחות וחומרים מזינים דוגמת חמאת שיאה או שמן אובלפיחה, וליהנות גם מצבע רענן וגם משפתים רכות ובריאות.

  4. הקפידי לשתות – בחורף אנחנו פחות מודעוים לחשיבות השתייה ושוכחים שכשאנחנו לא שותים אנחנו מתייבשים, גם אם אנחנו לא מרגישים. השפתיים הן הראשונות להגיב גם ליובש שנובע ממחסור בנוזלים לכן, הקפידו לשתות הרבה מים או תה, כדי הגוף לא יתייבש מבפנים.

  5. בצעי פילינג לשפתיים – כדי להגביר את חדירת הלחות והשומן לשפתיים, מומלץ לעשות להן פילינג להסרת התאים המתים. פילינג לשפתיים, אחת לשבוע, עושה פלאים לתחושת רכות של השפתיים וגם מרענן את צבען הטבעי. ניתן לקנות פילינג ייעודי אבל גם תערובת של שמן זית וסוכר תעשה עבודה מצוינת. שפשפי את השפתיים בעדינות (אפשר עם האצבע או באמצעות מברשת שיניים רכה שתוקדש לפילינג בלבד), שטפי במים פושרים ומרחי מיד תכשיר שומני.

לא כדאי לפספס