איך לשמור על כפות ידיים מטופחות? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לשמור על כפות ידיים מטופחות

תמונה גרסת הדפסה

כפות הידיים שלנו עובדות קשה וחשופות לאינספור מפגעים חיצוניים. איך נשמור עליהן בריאות ומטופחות לאורך זמן?

כפות הידיים שלנו הן האיבר הכי חשוף בגוף למפגעים חיצוניים. הן כמעט לעולם אינן מכוסות או מוגנות מפני השמש, הקור והרוח וזיהום האוויר והן באות במגע יומיומי עם חומרי ניקוי, מים קשים, וחיידקים מסוגים שונים.

בגב כף היד שלנו אין רזרבות של שומן שיגן עליהן ויעזור להתמודד עם המפגעים. נהפוך הוא, העור בחלקו העליון של כף היד הוא דק ורגיש במיוחד, ולכן נוטה בקלות לתופעות של יובש, אדמומיות, מרקם לא אחיד וכתמים כהים.

שגרת טיפוח קפדנית של כפות הידיים, תעזור להתמודד עם הביטויים החיצוניים שנראים על גבי העור וגם תספק תחושה נעימה ונינוחה יותר.

מה כדאי לעשות?

תמונה של מגוון קרמי ידיים

מגוון קרמי ידיים מבית sCOSMETICS SPAIN, שופרסל

  1. קרם ידיים – המובן מאליו הוא שימוש בקרם ידיים, אבל רובנו פשוט לא משתמשות בו מספיק. מומלץ להחזיק קרם ידיים במקומות שונים - ליד הכיור במטבח, ליד המיטה, במגירת השולחן בעבודה ובתיק של חדר הכושר. בחרי בקרם איכותי שלא ישאיר תחושה דביקה ובניחוח שאת אוהבת במיוחד ומרחי תוך כדי תנועות עיסוי מספר פעמים ביום.
  2. מקדם הגנה – הקפידי על מריחת קרם הגנה עם SPF גבוה על גב כף היד (בעיקר כשאת נוהגת). השמש היא האחראית העיקרית לכתמי הפיגמנטציה שמופיעים על הידיים ומהווים מטרד עבור רוב הנשים. כן, זה רלוונטי גם בחורף, אולי אפילו יותר כי אז יותר קל לשכוח את זה.
  3. שטיפת ידיים – הקפידי לשטוף ידיים במים פושרים (ולא חמים), לסבן עם סבון עשיר בלחות ולנגב בעדינות ולא באגרסיביות. השטיפה צריכה להיות קצרה ויעילה.
  4. פילינג – אחת לשבוע לפחות השתמשי בפילינג עדין לכף היד על מנת להסיר תאים מתים ולאפשר חדירה טובה יותר של לחות. מומלץ לבצע את הפילינג לפני הכניסה למיטה ולאחריו להשתמש בקרם עשיר ומזין או אפילו במסכת הלילה שאת שמה על הפנים.
  5. קטיקולה – הקטיקולה הוא שמו של העור שסביב הציפורניים והוא חלק בלתי נפרד מכפות הידיים. חשוב לדעת שאסור לגזור את הקטיקולה, לא בבית ולא במכון המניקור, כיון שהוא מגן מפני חדירת חיידקים וזיהומים, אם הוא מכסה את הציפורן יותר מדי אפשר לדחוף אותו קלות באמצעות דוחף עור מערכת המניקור.
  6. כפפות – הקפידי להשתמש בכפפות כשאת רוחצת כלים או משתמשת בחומרי ניקוי שונים, על מנת להימנע במידת האפשר ממגע של העור עם דטרגנטים מזיקים שעלולים לגרום לגירויים ויובש קיצוני.

 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס