איך לבחור את הדאודורנט שיעבוד בשבילך?
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לבחור את הדאודורנט שיעבוד בשבילך?

תמונה גרסת הדפסה

איך לבחור את הדאודורנט שיעבוד בשבילך?

ממה נובע ריח הזיעה, איך הדאודורנטים מתמודדים עם התופעה ובאיזה סוג כדאי לבחור כדי שיעשה את העבודה?

אם נצטרך לקחת לאי בודד רק תכשיר אחד ממדף הטיפוח שלנו זה ככל הנראה יהיה דאודורנט, אבל אחד כזה שבאמת עובד בשבילנו ומאפשר לנו להסיר דאגה מליבנו לפחות בכל הנוגע לניחוח שלנו במשך היום.

ממה נובע הריח?

ראשית חשוב לדעת, הניחוח הלא נעים שיוצא מאזור בית השחי שלנו אינו ריח של זיעה כי לה עצמה דווקא אין ריח. הריח שאנחנו מזהים כריח של זיעה, נוצר רק מהשילוב שלה עם חיידקים המצויים על העור. בבית השחי יש הרבה מאוד בלוטות זיעה וזהו גם מקום סגור ולא מאוורר שהופך לבית גידול אידיאלי לחיידקים ולכן, נוצר ריח מוגבר שקשה להתעלם ממנו.

אז מה עושים?

מעבר למקלחות תכופות, לבישת בדים טבעיים ואוורור מקסימלי של האזור, כדי להימנע מריח הזיעה בבית השחי חשוב להצטייד גם בדאודורנט מעולה. כזה שמכיל חומרים אנטי-בקטריאליים ואנטי-ספטיים, שמטרתם לצמצם את התרבותם של החיידקים החיים על העור וגורמים במגע עם הזיעה לריח הרע.

אילו סוגי דאודורנט קיימים?

בגדול הדאודורנטים נחלקים לשני סוגים עיקריים - דאודורנטים שמנטרלים את ריח הזיעה באמצעות חומרים שמשמידים חיידקים ופטריות ודאודורנטים אנטי פרספירנטים שמכילים מלחי אלומיניום ומונעים כמעט לחלוטין את הפרשת הזיעה על ידי כיווץ הבלוטות. לצד אלו היום ניתן למצוא גם דאודורנטים טבעיים ללא כימיקלים או מופחתי כימיקלים ללא מלחי אלומיניום ואלכוהול, המבוססים על תמציות שמנים טבעיים. הסוג האחרון הופך נפוץ יותר ויותר מתוך הבנה שעדיף לא למנוע את הפרשת הזיעה לחלוטין, אלא רק לטפל בתופעת הריח שלה.

ישנם אנשים המדווחים על רגישות לדאודורנט שמתבטאת בפריחה או צריבה. לרוב מדובר ברגישות לאלכוהול, לחומרים המשמרים (פראבנים) או לחומרי הריח הסינתטיים. הרגישות נפוצה בעיקר אצל נשים שמגלחות את בית השחי. לאלו מומלץ לנסות דאודורנטים שלא מכילים את הרכיבים האלו ונמצאו מתאימים לשימוש לעור רגיש.

רול און, תרסיס או סטיק?

רוב הדאודורנטים מגיעים ב-3 גרסאות – תרסיס, רולר עם כדורית מתגלגלת וסטיק שמאפשר לשלוט במידת החומר היוצא ממנו על ידי סיבוב. אין הבדל משמעותי ביעילות של כל אחת מהגרסאות ומדובר בעיקר בעניין של נוחות והרגל. 

גברי או נשי?

ההבדל בין דאודורנטים המיועדים לנשים לאלו המיועדים לגברים טמון הן בריח הנלווה והן הריכוז החומרים הפעילים שלרוב גבוה יותר במוצרים המיועדים לגברים. מעבר לזה אין מניעה לבחור בדאודורנט שמיועד במקור למין השני, אם את מוצאת שהוא עושה עבורך את העבודה.

כל כמה זמן?

מינון השימוש בדאודורנט משתנה כמובן מאדם לאדם, ישנם כאלו שמזיעים יותר וכאלו שפחות, כאלו שמדיפים ניחוחות חזקים יותר לעומת אחרים, וכאלו שיושבים כל היום בחדרים ממוזגים לעומת אלו שנמצאים בפעילות גופנית שגורמת להזעה מוגברת. כל אחד צריך להיות עירני לגבי עצמו, לרחרח את בית השחי ולחדש את הדאודורנט על פי הצורך. מומלץ מאוד לשטוף או לנגב את בית השחי באמצעות מגבון ולייבש היטב לפני הנחת שכבה נוספת של דאודורנט.

 

עוד באותו נושא

לא כדאי לפספס