בשורת החלב האורגני של שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

בשורת החלב האורגני של שופרסל

תמונה גרסת הדפסה

אם בעבר מזונות אורגניים נחשבו למנת חלקם של משוגעים לדבר, בשנים האחרונות התחזקה מאד המגמה האורגנית בארץ ובעולם. מכירות המוצרים האורגניים בנסיקה, וניכר כי הצרכנים הפנימו את החשיבות המגולמת בתוך המילה אורגני, שמציעה להם תקן של איכות, ושואפת לערכים ידידותיים לטבע ולגוף האדם. עקב הביקוש הגבוה, מוצרים אלה הפכו ליותר ויותר זמינים לצרכן.

רשת שופרסל מבינה את הצורך ההולך וגובר במוצרים אורגניים ומשיקה כעת את החלב האורגני הטרי של שופרסל green המיוצר על ידי רפת הרדוף. החלב הוא מוצר בסיסי בכל בית וכעת ניתן לרכוש חלב אורגני במחיר נגיש ובפריסה ארצית רחבה. הגדרת מוצר "אורגני" מחייב את יצרן החלב לעמוד בפיקוח מחמיר וביקורות חוזרות בכדי לשמור על החוק האורגני.

טיפול "הכי קרוב לטבע"

ככלל, הפרה ברפת האורגנית לא מקבלת תרופות על בסיס הורמונים ותרופות כימיות, והיא ומטופלת ברפואה חליפית ומונעת. כך למשל, בעוד שברפתות קונבנציונליות נעשה שימוש אנטיביוטיקה סביב בסמוך למועד ההמלטת הפרה כדי למנוע זיהומים. בהרדוף פותחה שיטה שבמסגרתה  עושים לפרה שטיפה  מיוחדת לפני ההמלטה שחוסכת  את מתן האנטיביוטיקה. יחד עם זאת, אין הדבר אומר שהפרה לא מקבלת טיפולים רפואיים ותרופות בעת הצורך, שכן כאשר הפרה נמצאת בסכנת חיים היא מקבלת טיפול מלא ובמידת הצורך גם אנטיביוטיקה וכמובן שבזמן זה אין משתמשים בחלב שלה. ברפת האורגנית לוקחים מרווח ביטחון ארוך משמעותית ממרווח הביטחון שנהוג לקחת ברפת קונבנציונלית, ומחכים פי 3 זמן מההתוויה שכתובה על גבי האנטיביוטיקה. זאת, כדי לוודא שכל התרופות יצאו ממחזור הדם.

 

החוק האורגני מבטיח בין היתר כי העגלות מקבלות חלב פרה נקי ללא תוספים או תחליפי חלב. הפרה הבוגרת ברפת צורכת מזון המגודל בשיטה אורגנית. תזונתה כוללת אך ורק מרכיבים מהצומח, ללא מזונות שעברו הנדסה גנטית. חלק מהמזון, כגון החציר, אף מגיע מגידול מקומי ותורם לחקלאות המקומית.

 

אם בעבר קנייה של חלב אורגני דרשה מאמץ לאיתור המוצרים והשקעה כספית מרובה, כיום ניתן להשיג אותו בכל סניפי שופרסל בארץ ובמחיר נגיש.

 

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס