פעילות לכל המשפחה בחודש המשפחה
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

פעילות לכל המשפחה בחודש המשפחה

תמונה גרסת הדפסה

פעילות לכל המשפחה בחודש המשפחה

נכון שפעילויות משפחתיות הן משהו שתמיד כדאי לעשות, אבל לכבוד חודש המשפחה אספנו לכם כמה רעיונות לבילויים טיפה שונים ובעיקר נטולי מסכים

פעילות מהנה עם כל המשפחה זה דבר שכדאי לעשות תמיד, לא רק פעם בשנה, ואת היום הזה לציין בחוויה שתהיה קצת יותר משמעותית וזכורה, שתיתן לו תוכן ותכלית שלמענן הוא נועד.

פעילויות בבית

נוסטלגיה: תראו איך אמא ואבא נראו פעם

אם במקרה שלושת ימי החורף השנתיים, שהשנה הם הרבה יותר מזה, החליטו ליפול דווקא על יום המשפחה והשבתות הסמוכים לו, אפשר להישאר בבית, להזמין את סבא וסבתא ולהוציא את כללל אלבומי התמונות. זאת הזדמנות מצוינת לעשות אלבום תמונות משפחתי של קורות המשפחה עד עצם היום הזה. מתחילים מהתמונות של ההורים בקטנותם – צוחקים על פאות הלחיים של אבא, על הבגדים המגוחכים של אמא, שומעים סיפורים על איך היה להיות ילדים פעם, וסבא וסבתא יכולים להסגיר כמה מעשי שובבות שבאורח פלא נחסכו מהילדים עד היום. ממשיכים לאלבומים של הילדים, ומשם למחשב – כי מי ממש מדפיס תמונות בימינו?

אפשר גם להוריד את הארגזים עם דברי הנוסטלגיה – מכתבי אהבה שההורים כתבו זה לזה, ברכות שהתקבלו לאירועים שונים, פתקים שהועברו בבית הספר ולצרף גם אותם.

יצירה משפחתית

עוד פעילות נחמדה היא לקחת  קרטוני ביצוע, או אפילו עדיף קאפות, כמספר בני הבית, לצלול לקופסאות הבלגן שיש לילדים בחדר, לצנצנת הברגים הבודדים, לשקית המפתחות האבודים, לקערית בכניסה לבית, זו שבתוכה מצטברים פריטים קטנטנים בכמויות שלא ייאמנו - לאסוף את כל אלו, יחד עם מספריים, דבק פלסטי, דבק חם אם יש, מגזינים ועוד, וליצור ביחד פורטרטים עצמיים מכל החפצים האלו. או פורטרט משפחתי, שבו כל אחד מיוצג על ידי פריטים שמשקפים אותו.

על אותו בסיס, אפשר לעשות לוח חזון משפחתי - כל אחד חושב על הדברים שהוא מאחל שיקרו בשנה הקרובה לו ולמשפחתו, ואז מחפשים יחד במגזינים ועיתונים תמונות ומילים שמשקפות את המשאלות האלו. ביום המשפחה הבא אפשר להוריד את לוח החזון ממקום הכבוד שתתנו לו, לראות מה השגתם בשנה הזאת, מה השתנה ומה אתם מבקשים שיקרה בשנה הבאה.

פעילות מחוץ לבית

טיול אופניים משפחתי

טיול אופניים משפחתי

אם מזג האוויר מאפשר, כדאי לעשות פעילות מחוץ לבית. אפשר לעשות למשל טיול באופני שטח לכל המשפחה. יש נקודות בכל הארץ שאליהן אפשר להגיע עם הרכב, לשכור במקום אופני שטח ולצאת לטיול באזור. את הקטנים אפשר להרכיב על כסאות בטיחותיים, הכלב יכול לרוץ לידכם, וכולכם תנשמו ותצעקו ותצחקו ביחד. ברגעים האלו אפשר יהיה לראות את המתבגר פתאום הופך לגבר צעיר, משאיר אבק לאב הבית המתנשף לידו, לא יודע אם להגיש כמוצג מוזיאוני או להתמלא גאווה. הסלולריים נעלמים בכיסים, כי אי אפשר לרכוב איתם, וזאת הזדמנות מצוינת אפילו לשקול להשאיר אותם ברכב.

אפשר לראות פרחים (ולא לקטוף), בעלי חיים בסביבתם הטבעית, ולקבוע לפיקניק בנקודה נוחה עם אלו מהמשפחה שפחות מתאימה להם הרכיבה על האופנים.

טיול לילה

פעילות אחרת שלא תישכח היא ספארי לילה. גם כאן, יש מקומות שונים לאורך המדינה שמאפשרים להתכנס כולם בשעות הלילה, עם מדריך או מדריכה שמיומנים בכך, ולטייל בחושך. עצם המפגש המחודש בחושך שאנחנו לא זוכים לו בדרך כלל, עמוק וסמיך, עם החשש הקל ותחושת ההרפתקה – יגרמו לצחקוקים ותבהלות קטנות ומגבשות. אם יתמזל מזלכם תראו טורפים ליליים או לפחות את העקבות שלהם. לסיום אפשר לעשות מדורה קטנה, לשתות תה ולאכול עוגיות ולהרגיש ממש כמו האדם הראשון על הפלנטה.

התנדבות משפחתית

הפעילות שבעיני תהיה הכי זכורה ומשמעותית היא כל סוג של פעילות התנדבותית. דווקא ביום המשפחה, ללכת לעזור לאלו שגורלם שפר פחות, יכול להזכיר לכולנו למה וכמה משפחה זה חשוב, וכמה בני מזל אנחנו.

אפשר להצטרף לפעילות של "לקט", ולאסוף יבול שנתרם ומיועד לתרומה. אפשר לנסוע ביום שישי בבוקר לבית השאנטי ליד מצפה רמון, ולעזור להכין ארוחת שבת לנערים והנערות השוהים במקום. העבודה נעשית יחד עם תושבי המקום, ואפשר גם להישאר לקבלת שבת במקום, לאכול את האוכל שאתם עזרתם להכין ולשמוח בחלקנו.

 

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס