איך לבשל עם ילדים
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לבשל עם ילדים

תמונה גרסת הדפסה

איך לבשל עם ילדים

עבודה במטבח היא אחת הדרכים היותר נעימות להעביר את הזמן עם הילדים. ככה תעשו את זה באופן שכולם ייצאו מבסוטים, והמטבח ישאר שלם פחות או יותר

שילוב של הילדים מגיל צעיר בשגרת עבודות הבית היא פעולה חשובה גם ברמה החינוכית, גם ברמה הפרקטית ובעיקר דרך מצוינת להצליח לסיים את כל המטלות הפנים ביתיות במקביל להשגחה על הצאצאים. לפעמים אפשר אפילו לומר בזהירות שמציאת כל הזוגות של הגרביים הבודדים או פריקת המוצרים שהגיעו משופרסל און-ליין יכולה להיות הרבה יותר מעניינת מצפייה בתוכנית הבלים בטלוויזיה או ממשחק בעל עשרות חלקים והוראות הרכבה מסובכות יותר מאלו של טיל החץ.

גם בישול זו משימה שאי אפשר להתחמק ממנה ביום יום, ואחת הדרכים היותר נעימות להעביר את הזמן עם הילדים.

כמה, למה ומתי?

בבואכם לבשל עם ילדים מומלץ לא לעשות את טבילת האש בדיוק לפני ארוחה ממש חשובה (נגיד ארוחה עם הבוס). מומלץ גם להתחיל עם ילד אחד, ולא לנסות לתקתק ארוחת שלוש מנות עם הילד, שני החברים מהגן, האחות הפעוטה ועוד כמה נספחים. ובכלל, לתת לאירוע הזה מספיק זמן ומקום ושקט נפשי כדי שיישאר טעם של עוד, תרתי משמע.

כדורי שוקולד

הכנת כדורי שוקולד (או קייקפופס, כמו במתכון הזה של פודליש'ס), למשל, היא פעילות מצוינת – הילד יכול לשבור את הביסקוויטים ולא להאמין שנותנים לו לעשות פעילות כל כך אגרסיבית – ברשות. גם את ספירת הכפות של הקקאו והסוכר הוא יכול לעשות, בעזרתכם. קחו בחשבון שתמיד, ולא משנה בן כמה הצאצא, תישארו עם הקטע הדביק של לגלגל את הכדורים ולהדביק להם את הקוקוס והסוכריות הצבעוניות. בשלב הזה הסו שף כבר מאד עייף או מאד מתעצל והולך לנפוש מול התוכנית המעצבנת. אל דאגה, הוא יחזור לעצמו ברגע שתודיעו שכדורי השוקולד מוכנים.

סלט

משם אפשר להתקדם, בכל פעם קצת: ילדים קטנים לחלוטין יכולים לשטוף את עלי החסה (רצוי בקיץ, כשחם והרצפה מתייבשת מהר), ולקרוע אותם לפיסות קטנות. הם יכולים לגזור את הפטרוזיליה עם מספרים קטנים. לפזר את הפירורים על עוגת הפירורים וכל פירורים אחרים איפה שרק צריך.

שניצלים

בהמשך אפשר לעבור לעבודות קצת יותר מתקדמות, תלוי בילד, במידת שיתוף הפעולה שלו, הקלמזיות שלו והסבלנות שלכם – לטבול את השניצל בביצה ולהעביר לצלחת פירורי הלחם. להכין את הרוטב לסלט. למעוך את הפירה. להקציף שמנת מתוקה.

עריכת השולחן

ככל שהילד גדל, אפשר לתת לו משימות מורכבות יותר, שכוללות שימוש בכלים חדים ובאש גלויה. בשלב הזה אפשר לנסות לעבוד גם כמשפחה. תמונה אידילית של אמא ואבא ושני ילדים-מלאכים שנמצאים בהרמוניה מוחלטת במטבח ממורק היא נחמדה, וחלומות זה דבר מצוין אבל חשוב לזכור שהרבה טבחים במטבח אחד זה מתכון מצוין לכעסים, ריבים, ביצים שנשברות על הרצפה וסירים שנשרפים. לכן, נסו לתאם את לוחות הזמנים של הכנת האוכל. אם נהיה צפוף, או חלילה גם האח הקטן רוצה פתאום לעזור, כדאי לספר להם שמשימת סידור השולחן היא משהו שרק אנשים מבוגרים ומאד אחראיים יכולים לעמוד בה. ילדים עדיין נופלים בפח הזה... הכינו בכל פעם סוג אחר של כלים באזור שנוח להגיע אליו ולא כרוך במעבר בקו השמן הרותח. ככה הילד יעשה אי אלו סיבובים עד שכל השולחן יהיה ערוך. את הזמן הזה אפשר לתבל בסיפורים על איך כשאתם הייתם קטנים כבר גלגלתם עלי גפן ומילאתם קובה במקביל להכנת פאי לימון. תמיד טוב לתת לילדים להרגיש שלכם היה יותר קשה...

עוד מתכונים שמתאימים להכנה משותפת:

>> פיש אנד צ'יפס שילדים מכינים

 

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס