חמש דרכים מדליקות וטעימות להגיש – אבטיח! - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

חמש דרכים מדליקות וטעימות להגיש – אבטיח!

תמונה גרסת הדפסה

חמש דרכים וצורות לחתוך אבטיח

  • דרגת קושי: קל
  • זמן הכנה: עד 10 דקות
  • מספר מנות: 1-2

"מה זה ירוק בחוץ, אדום מבפנים וזה לא אבטיח?" היינו חומדים לצאן בילדותנו, מגלגלים את השאלה הזו שוב ושוב, ומחייכים במסתוריות למשמע ההשערות. "חצי אבטיח" הייתה התשובה הנכונה והמתחכמת אותה היינו יורים באוויר ונמלטים מהשטח בצחוק מתגלגל…

היינו גרים בדירה קטנה בדרום תל אביב, קומה שלישית על עמודים ובלי מעלית. איך שהתחילו להגיע האבטיחים הממש טובים של אמצע הקיץ, היה אבי מעמיס בהם את תא המטען של הקורטינה החבוטה שלו, ומשם הם היו מגיעים ושוכנים בבטחה אל מתחת למיטת ההורים, כשהם ממלאים את החלל שמתחתיה לכל אורכו ורוחבו.

כך מעולם לא חסרה אספקת אבטיחים במשך העונה וגם אפילו קצת בסתיו היה אפשר להתפנק על איזה פלח עסיסי, אבל כשעכשיו אני חושבת על זה, אני תוהה, איך למען השם, הצליחה כל הכמות הזו להגיע למעלה?

אז אבטיח או חצי אבטיח, אם בא לכם לרענן את הדרך שבה מגישים ואוכלים אותו, הרי שהגעתם למקום הנכון. קבלו מספר רעיונות מדליקים להגשה שירעננו לכם את הקיץ:


לבבות אבטיח ובולגרית

ככה מגישים למי שאוהבים.

תמונה של לבבות אבטיח ובולגרית

פורסים פלח אבטיח (בכדי שהפלח יצא אחיד ומדויק רצוי לחצות את האבטיח לשניים, להניח אותו על משטח עבודה עם החצי הפתוח כלפי מטה ואז לפרוס לרוחב. כך יש לנו יותר שליטה על העובי של הפרוסה.)את פלח האבטיח מניחים על משטח עבודה ונועצים בו חורצן בצורת לב. מוציאים את לב האבטיח החוצה ומניחים על צלחת.

מניחים פרוסה של גבינה בולגרית על משטח העבודה וחורצים גם בה לב. מניחים אותו על לב האבטיח שעל הצלחת.

מכינים עוד לב אבטיח, מניחים אותו על הגבינה, ומגישים.

כמה פשוט ככה יפה.


שיפודי אבטיח ומלון

הגשה אלגנטית ויוקרתית

תמונה של שיפודי אבטיח ומלון

בכף פריזאית חורצים באבטיח ובמלון כדורים קטנים ויפים ופשוט משפדים אותם על שיפודים קטנים. תראו לי מישהו שלא ימהר לזלול את השיפודים הללו בכל פה.

את השיפודים הללו ניתן להגיש גם לאורחים הבוגרים בתוך כוס שתייה חריפה. האבטיח יספוג את האלכוהול וישמש נשנוש טעים לצידו, ואתם תקבלו את המחמאות.


קאפקייק אבטיח עם "קרם" בולגרית

קטיפה אדומה מהטבע

תמונה של קאפקייק אבטיח עם "קרם" בולגרית

פורסים פלח עבה של אבטיח (באותה הדרך שהסברתי בלבבות האבטיח). לוקחים רינג קטן ונועצים אותו בפרוסה כך שנקבל "עוגת מאפינס" קטנה של אבטיח. מניחים במנג'ט ומפוררים מעל האבטיח מעט גבינה בולגרית.


ארטיק אבטיח

רעיון חמוד שרץ ברשת

תמונה של ארטיק אבטיח

קונים מקלות ארטיק בחנויות המתמחות במוצרי יצירה או אפיה, פורסים פלח אבטיח וחותכים אותו למשולשים. בקליפת האבטיח יוצרים חריץ קטן בסכין ונועצים לתוכו את מקל הארטיק.

תראו לי ילד שיסרב לזה.


סוכריית אבטיח

רעיון נהדר וטעים להפעלת ילדים

תמונה של סוכריית אבטיח

הפעם נשתמש בחורצן בצורת פרח. נפרוס את האבטיח לפי הדרך שהזכרתי למעלה, נקרוץ פרחים וננעץ אותם במקלות סוכריה שניתן לרכוש בחנויות יצירה או המתמחות באפיה.

את הסוכריות על מקל שקיבלנו נקשט בסוכריות צבעוניות, והנה לנו שניים במחיר אחד. גם תעסוקה לילדים וגם פרי טעים.

מקווה שנהניתם. אשמח כמובן לקרוא את התגובות שלכם ולשמוע על עוד רעיונות שלכם להגשה מיוחדת של אבטיח.

תמונה נוספת של ארטיק אבטיח

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס